W Węgorzewie 12 października w południe na Placu Wolności zgromadzili się wierni czciciele Matki Najświętszej. Przyszli procesyjnie z poszczególnych kościołów węgorzewskich ze śpiewem i modlitwą na ustach. Młodzież i dzieci poszczególnych parafii przedstawili poszczególne części Różańca św. ukazując aktualność radości i boleści Matki Najświętszej. Wydarzenie o było inicjatywą związaną z dniami maryjnymi w Roku Wiary. W parafii fatimskiej odprawiliśmy ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił wikariusz Parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Węgorzewie, Ks. Michał Sobczak. Po Mszy św. wieczornej odbyła się procesja światła. Podczas Mszy św. dopołudniowych, jako że była niedziela, specjalną prelekcję na temat ważności orędzia fatimskiego wygłosiła i wyśpiewała aktorka z Olsztyna, Pani Maria Dramińska. Po każdej Mszy św. w jedności z Ojcem świętym odmówiliśmy Akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Matki Zbawiciela. 13 października 2013 roku, na placu św. Piotra, przed wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej, na zakończenie liturgii Franciszek zawierzył świat Matce Bożej Fatimskiej słowami: „Przyjmij z macierzyńską łaskawością akt zawierzenia, dokonywany przez nas dzisiaj z ufnością, przed Twoim tak nam drogim wizerunkiem. Jesteśmy pewni, że każdy z nas jest cenny w Twoich oczach i że nie jest Ci obce nic z tego, co mieszka w naszych sercach. Chroń nasze życie w Twoich ramionach: błogosław nam i umacniaj każde pragnienie dobra; ożywiaj i wzmacniaj wiarę; wspieraj i rozjaśniaj nadzieję; rozbudzaj i ożywiaj miłosierdzie: prowadź nas wszystkich na drodze świętości. Naucz nas Twojej miłości i szczególnego upodobania dla maluczkich i ubogich, dla wykluczonych i cierpiących, dla grzeszników i ludzi zagubionych serc: otocz wszystkich Twoją opieką i wszystkich oddaj Twemu umiłowanemu Synowi, a Panu naszemu Jezusowi”.

Piątek, III Tydzień Wielkanocny