Do Pierwszej Komunii świętej przystępują dzieci z drugiej klasy szkoły podstawowej. Przystąpienie do tego sakramentu poprzedzone jest rocznym przygotowaniem poprzez katechezę w szkole i spotkania w parafii.

W ramach spotkań w parafii dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej zobowiązane są do:

• uczestniczenia w każdą niedzielę we Mszy Świętej o godz. 11:00 i w katechezie, która jest bezpośrednio po Mszy Świętej,
  • uczestniczenia w Nabożeństwach Różańcowych, które odprawiane są w misiącu październiku w ciągu tygodnia  o godz. 17:00.

Rodzice dzieci pierwszokomunijnych mają swoje spotkania w pierwsze poniedziałki miesiąca o godz. 19:00.

Ważne:

Warunkiem koniecznym do dopuszczonia do Pierwszej Komunii Świętej jest metryka chrztu dziecka. Metrykę chrztu otrzymuje się w parafii w której miał miejsce chrzest dziecka. Dzieci które były ochrzczone w naszej parafii (Matki Bożej Fatimskiej w Węgorzewie) nie potrzebują przedstawiać metryki chrztu.

wtorek,

Wtorek, III Tydzień Wielkanocny